O nama

DVD Privlaka osnovano je 11. lipnja 1926. godine u zgradi općinskog poglavarstva na inicijativu samih mještana Općine Privlaka. Općina Privlaka nalazi se u središnjem dijelu Vukovarsko – srijemske županije.

Prvi utemeljitelji i članovi privremenog Upravnog odbora bili su: Marijan Peulić, Nikola Mirković, Stjepan Budišić, Josip Mudri, Martin Jakšić i Rade Kuzmanović.
Privremeni odbor radio je do 18. srpnja 1926. godine kada je održana izborna skupština i gdje su izabrani: prvi predsjednik Mato Neferanović, tajnik Mato Odak i blagajnik Franjo Čolaković. Od tada pa do danas DVD Privlaka radi bez prekida, sa dobrim rezultatima.

Društvo je sukladno s mogućnostima nabavljalo opremu i vozila: konjsku štrcaljku, motorne pumpe, traktor i cisternu.
Godine 1985. DVD nabavlja novo navalno vozilo Zastavu 80,10 kojom se i danas služimo. Godine 1988. na inicijativu članova DVD-a počinje izgradnja novog vatrogasnog doma. Vatrogasni dom građen je, dobrim dijelom, sredstvima samog DVD-a, dobivenim za rad na Ininim bušotinama, a također nam pomaže i mjesna zajednica koja daje zemljište i financijska sredstva za radove na domu.

Dom je pokriven 1991. godine a tada radove prekida Domovinski rat. Zbog poznatih okolnosti vatrogasni dom završen je 2005. godine, a pri tome nam, svojim sredstvima, pomaže i Općina Privlaka.
Vatrogasna postrojba broji 35 operativnih članova, prema stručnoj osposobljenosti stanje je sljedeće:
Vatrogasac – 13 članova
Vatrogasac I.klase – 14 članova
Dočasnik – 2 člana
Dočasnik I.klase – 2 člana
Časnik – 3 člana
Časnik I.klase – 1 član
DVD broji 5 članova u pričuvi, 3 veterana, 2 počasna člana i 30 članova djece i mladeži.
Od opreme DVD ima: navalno vozilo, tehničko vozilo i vozilo za prijevoz ljudi i opreme.

Važno je istaknuti da smo imali predsjednika sa preko 35 godina staža, gospodina Martina Gaudera, kao i dugogodišnjeg zapovjednika gospodina Marka Miljevića.
DVD Privlaka organizira i vatrogasno natjecanje – Kup Općine Privlaka.
Vatrogasnom postrojbom rukovodi zapovjedništvo od 5 članova.
Zapovjednik postrojbe je dočasnik I. klase Mato Arlović, zamjenik zapovjednika je vatrogasni časnik Tomislav Mijatović.
Predsjednik DVD-a je vatrogasni časnik Franjo Čopčić, zamjenik predsjednika je dočasnik Mile Begonja.
Tajnik DVD-a je vatrogasac I. klase Davor Čopčić, a blagajnik vatrogasac I. klase Marinko Slošić.

UPRAVNI ODBOR:

• FRANJO ČOPČIĆ predsjednik DVD-a
  • MILE BEGONJA zamjenik predsjednika
  • MATO ARLOVIĆ zapovjednik
  • TOMISLAV MIJATOVIĆ zamjenik zapovjednika
  • IVAN MIJATOVIĆ član
  • DAVOR ČOPČIĆ tajnik
  • MARINKO SLOŠIĆ blagajnik
  • BOŽIDAR PEHAR član
  • IVAN SPAJIĆ član

KUP OPĆINE PRIVLAKA prvi put je organiziran 2003. godine, a nastupaju brojne vatrogasne desetine iz Vukovarsko – srijemske, Osječko – baranjske i Brodsko – posavske županije. Najviše trofeja dosada, osvojila je vatrogasna desetina DVD-a Spačva iz Vinkovaca.